Nedir Hakkında

Hakkında

Nedir, 8 Kasım 2023'de yayına başlamış, ağırlıklı olarak Türkçe kelime, Türkçe atasözü, Türkçe deyim ve Türkçe isim içeriklerinin ne demek cevabını ve Nedir listelerini iç içe sunan gelişmiş bir Türkçe sözlüktür.

Araştırılan bir kelime veya bir isim ile ilgili; mevcut ise türü, cinsiyeti, konusu, kökeni, anlamı, ilgili birleşik kelimelerini, ilgili atasözlerini, ilgili deyimlerini, ilgili birleşik fiillerini, ilgili kalıp sözlerini, hecelemesi, belirtme hâli, çoğulu, ek almışı, eş anlamlısı, zıt anlamlısı, anagramı, ayrıntıları, harf istatistikleri bilgilerini görmenizi ve ilgili benzer terimlere, listelere en hızlı şekilde erişebilmenizi sağlar.

Araştırılan bir atasözü, bir deyim, bir birleşik fiil, bir kalıp söz ile ilgili; mevcut ise anlamı, konusu, ilgili kelimesi, ilgili kelimeye bağlı olan benzer atasözlerini, benzer deyimlerini, benzer birleşik fiillerini ve benzer kalıp sözlerini aynı sayfada sunar benzer listelere en hızlı şekilde erişebilmenizi sağlar.

İlk sürümü Nedir web sitesi olarak 29 Aralık 2022'de kodlanmaya başlanan ve 7 Kasım 2023'de yayına giren Nedir'in genel amacı en kısa sürede ilgili tüm bilgileri akıcı şekilde değerli ziyaretçilerine sunmaktır.